Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

PÓŁKOLONIE LETNIE 2014

W dniach od 18.08. - 29.08.2014 r. w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie w ramach  akcji "Lato 2014". W zajęciach uczestniczyło 120 uczniów zarówno z "Szesnastki" jak z innych szczecińskich szkół. W ramach półkolonii organizowane były liczne atrakcje na terenie szkoły jak i wyjścia do ciekawych miejsc. Obejrzeliśmy filmy w kinie "Helios" pt."Wakacje Mikołajka", "Sarila: Podróż do krainy legend" oraz "Dzwoneczek i tajemnica piratów". Samodzielnie robiliśmy lizaki w najmniejszej fabryce słodyczy - Manufaktura "Cukier-Lukier". 

 

 

 

Moc atrakcji towarzyszyła nam w sali zabaw "Norbelino".  Dużo ciekawostek dowiedzieliśmy się w Książnicy Pomorskiej. Aby poczuć ducha sportowych emocji zwiedziliśmy Halę widowiskowo-sportową "ARENA". Zobaczyliśmy miejsca, do których nie ma wstępu na co dzień, czyli zaplecza hali, salę treningową oraz salę konferencyjną, trybuny i stanowiska spikerów.

 

Gospodarstwo Agroturystyczne Smętowice przywitało nas piękną pogodą oraz licznymi zabawami. Spotkaliśmy zwierzęta m.in. strusie, alpaki, krowę zebu, kangury, kozy, kucyka, osła, bażanty (uszaki, złocisty, srebrny), pawie oraz wszelkiego rodzaju drób. Czekały na nas  place zabaw, trampoliny, poducha dmuchana, boisko do piłki nożnej i siatkówki.  Po tych atrakcjach zjedliśmy pyszne pieczone kiełbaski  z rusztu.

 

Każdego dnia wesoło bawiliśmy się na super szkolnych obiektach sportowych. Graliśmy m.in. w mini golfa, tenisa ziemnego, piłkę nożną, kręgle, mini koszykówkę. Ćwiczyliśmy rzuty do celu, doskonaliliśmy jazdę na hulajnodze i super bawiliśmy się na kolorowym placu zabaw.

Rozwijaliśmy także nasze zdolności plastyczne wykonując wiele prac z plasteliny oraz prac  rysunkowych. Byliśmy również na ciekawych warsztatach florystycznych tworząc własne prace " decoupage"  z polnych kwiatów  i darów  łąk.

Naszą "metodą na głoda" były panie kucharki, które  przygotowywały pyszne, zdrowe posiłki i smaczne desery.

W ostatnim dniu półkolonii odbyła się Olimpiada Sportowa. Braliśmy udział w wielu konkurencjach sportowych takich jak: skoki, rzuty, strzały piłkarskie, oraz biegi przełajowe. Ostatnim akcentem półkolonii było ognisko z pieczeniem kiełbasek, śpiewami, tańcami i skeczami. Na „Kiermaszu Sportowca” każdy uczestnik otrzymał nagrodę z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 Pana Marka Niedzielskiego.

Czas  upłynął nam bardzo szybko w miłej i wesołej atmosferze. Pozostaną nam w pamięci radosne chwile i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

GALERIA  ZDJĘĆ