TRAFOSTACJA

15 maja klasa 1D  pod opieką p. B. Piechnik-Anani wybrała się na warsztaty i wystawę do Galerii  – TRAFOSTACJI, pierwszego Centrum Sztuki Współczesnej w Szczecinie. Trafostacja Sztuki to unikatowe miejsce w centrum Szczecina. Mieści się w zabytkowej transformatorowni przy ul. Świętego Ducha. Zaprojektowana w 1912 rokumodernistyczna bryła, nawiązuje swoją ceglaną formą do najstarszego w mieście Kościoła Św. Jana. Po rewitalizacji (2012-2013) nowoczesne wyposażenie usytuowanych na kilku piętrach pomieszczeń umożliwia zróżnicowaną działalność wystawową, a imponujący hall główny pozwala na prezentację interdyscyplinarnych projektów.

Wystawa pt. „KIDS LOVE DESIGN”, którą obejrzały dzieci skierowana była do najmłodszych odbiorców sztuki. Głównym tematem był pop-art, a celem uzmysłowienie dzieciom, że każdy przedmiot, który ich otacza, został kiedyś zaprojektowany. Zaś projektantom uzmysławia potrzeby i oczekiwania małego odbiorcy w stosunku do projektowanych rzeczy.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę, wykonywali własne prace – tworząc sztukę. Na wystawie prezentowane były prace artystów z Polski i zagranicy. Wystawę obejrzał nawet książę Danii Fryderyk wraz ze swoją żoną księżną Mary Elisabeth, który odwiedził Szczecin 14 maja.

Jeżeli ktoś ma ochotę zobaczyć ją jeszcze raz, musi udać się już tylko do Berlina (w Niemczech), Mediolanu (we Włoszech), San Sebastian (w Hiszpanii), Rivery (w Urugwaju) i Santana do Livremento (w Brazylii).