DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzony jest ?Dzień Ziemi. Jego celem ?jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się? z rozwojem przemysłu?. Na świecie jest to już 44. edycja tego ekologicznego święta. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta.

Zorganizowaliśmy „mały   happening” ulicami Gumieniec. Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami ekologicznymi zachęcającymi społeczność Gumieniec  do dbałości o naszą planetę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem na twarzy przeszli ulicami naszego miasta aby przypomnieć jak ważne jest to abyśmy wszyscy dbali o naszą planetę i nie tylko w tym jednym dniu ale KAŻDEGO DNIA.

Uczniowie z Koła przyrodniczo-ekologicznego oraz uczniowie klasy 4b rozpoczęli prace porządkowe w przyszkolnym ogródku.

Uczniowie klasy 3f postanowili uprzątnąć teren wokół szkoły, co było niezwykle trudnym zadaniem ponieważ tylko w zakamarkach można było dostrzec zostawione papierki. Na ratunek przyszła dzieciom magnolia, z której opadły płatki kwiatów – istny raj dla miłośników porządku.

Uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego z klasy 2e napisali z okazji Dnia Ziemi wierszyki:

„Ziemię kochamy i tylko o nią dbamy

Ona dziś święto ma i śmieje się ha, ha!”

Małogosia Baran kl. 2e

„Trawa i ptaki, słońce i woda

To nasza Ziemia – wielka uroda.

O Ziemię w sposób taki dbamy,

Że kwiatów z trawników nie zrywamy”.

Wiktoria Maliszewska kl. 2e

"Je czereśnie szpak, a Ziemię kocham ja

O Ziemię dbam i mądre pomysły mam

Zasadzę kwiaty tu i tam

Żeby wesoło było nam".

Marytna Iwańska kl. 2e

„Ziemia jest nam potrzebna, dla mnie odpowiednia.

Ma różne pory roku – dodają jej uroku.

Ziemi pomagajmy i o nią dbajmy.

Nie krzyczmy w lesie bo echo to niesie

I płoszy zwierzęta".

Mikołaj Piwowarski kl. 2e

„Ziemię kochamy więc o nią dbamy.

Ziemia jest piękna i kolorowa.

Nie śmiećcie więc na niej

Bo będzie niezdrowa.

Dla ptaków, motyli, pszczół oraz żab

Chyba, że chcecie żeby było tak".

Ola Woźniak kl. 2e

„Dzisiaj święto Ziemia ma,

A ja śmieję się – ha ha.

Jest wesoło, jest też miło