Klasa 2B wita wiosnę

Uczniowie klasy 2B powitali wiosnę udając się na wycieczkę do Stargardzkiego Centrum Nauki Filary. Na wycieczkę wybraliśmy się pociągiem, co dla wszystkich było ciekawym doświadczeniem. Po przybyciu do Stargardu wszyscy mogli w bardzo interesujący sposób zdobyć wiedzę na temat roli średniowiecznego mieszkańca i dowiedzieć się jak żyli nasi przodkowie. Uczniowie korzystali z interaktywnych eksponatów, doświadczając praw fizyki oraz przekonali się do czego w życiu przyda im się matematyka. Mogli również skorzystać z najnowocześniejszych zdobyczy techniki, jakim jest długopis 3D i wykonać dla siebie różne drobiazgi, pamiątki z wyjazdu. Mimo spędzenia kilku godzin w przestrzeni popularyzującej naukę, dzieci miały jeszcze czas na zjedzenie pysznej pizzy i oczywiście zabawę na placu zabaw, gdzie przekonały się, że wiosna jest tuż, tuż.