Dzień Polskiej Niezapominajki

Obchodzone corocznie, 15 maja święto ma na celu przypominanie o bogactwie przyrody Polski i potrzebie jej ochrony.  W naszej szkole zachęcamy szczególnie do pamiętania o  serdeczności i szacunku do drugiego człowieka oraz kulturalnego zachowania.

Uczniowie klasy 3b, ubrani tego dnia na niebiesko, roznosili pocztę niezapominajkową z informacjami dotyczącymi tego święta.  Prezentowali też wiersze okolicznościowe i wręczali wykonane przez siebie niezapominajkowe zakładki. Do słów wiersza Marii Konopnickiej "Niezapominajki to są kwiatki z bajki" przeprowadzili z dziećmi z grup zerowych zabawę z  recytacją i pokazywaniem. Po spotkaniu dzieci z grupy Oc wykonały prace plastyczne z niezapominajkami. Dopełnieniem święta był marsz  na boisku szkolnym z hasłami i życzeniami dla spotkanych osób. Sposobów na świętowanie tego dnia może być wiele, ale to w wykonaniu klasy 3b na długo zapamiętamy.