Moja największa pasja ... Joanna Wojciechowska

Cześć!

Nazywam się Joanna Wojciechowska i chciałabym Wam opowiedzieć o swojej największej pasji, którą jest taniec towarzyski. Aktualnie jestem w kategorii wiekowej 14-15 lat z dopiero co zdobytą klasą taneczną D. W ubiegłym sezonie tanecznym zaskoczyłam moją konkurencję nagłą zmianą partnera. I to był strzał w dziesiątkę! Konkurując z parami nawet o dwa lata starszymi, wywalczyłam same miejsca na podium, z czego pięć medali było złotych, dwa srebrne i jeden brązowy.

Jednak mój początek w wielkim świecie tańca nie był dla mnie tak kolorowy, jak mogłoby się wydawać. Swoją przygodę z tańcem zaczęłam w wieku 4 lat, natomiast sił w tańcu towarzyskim spróbowałam, jak większość z Was, uczęszczając na zajęcia taneczne w naszej szkole. Od pierwszych chwil czułam się na parkiecie jak ryba w wodzie.

Dziś, kiedy oglądam filmiki z pierwszych występów, płaczę ze śmiechu i wzruszenia jednocześnie. Zastanawiam się, jak mogłam być taką niezdarą. Jednak zasada “Trening czyni mistrzem, a mistrz kocha trening!” przyniosła efekty. Razem z moim partnerem Hubertem kochamy tańczyć, uwielbiamy zmęczenie towarzyszące nam nawet po kilkugodzinnym treningu, a dreszczyk emocji związanych z turniejem jeszcze bardziej nas mobilizuje do wysiłku. Dzisiaj, dzięki naszemu zaangażowaniu, jesteśmy jedną z lepszych par w naszej kategorii.