Polsko-ukraińskie czytanie książki „Afryka Kazika”

Nasza szkoła otrzymała w darze kilka egzemplarzy książek w języku ukraińskim Łukasza Wierzbickiego "Afryka Kazika". Książka o podróży Kazimierza Nowaka, który samotnie przemierzył Afrykę, trafiła do dzieci ukraińskich z klas I-II.

Spotkanie poświęcone czytaniu tej ciekawej książki zorganizowała pani Iwona Pisarska. Pod jej kierunkiem chętni uczniowie z klasy 2d przygotowali fragmenty, które czytali po polsku. Yuliana, Taisiia, Danylo i dzieci ukraińskie z 2a i 1d czytały te same rozdziały w swoim języku. Pani Iwona wkłada dużo wysiłku, aby ukraińscy uczniowie dobrze czuli się w jej klasie i nie myśleli o wojennej traumie. To interesujące spotkanie było też okazją do integracji uczniów polskich i ukraińskich. Uczniowie klasy 2d nie tylko osłuchują się z językiem ukraińskim, ale też łatwiej im zrozumieć w jakiej sytuacji znalazły się nowe koleżanki i koledzy. Musieli oni wyjechać z Ukrainy i uczestniczą w lekcjach w nieznanym im dotąd języku.