Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Święto to obchodzone jest co roku 2 kwietnia, w rocznicę urodzin H.Ch. Andersena, znanego na całym świecie duńskiego baśniopisarza. Obchody jednego z najważniejszych literackich świąt młodego pokolenia czytelników, były dobrą okazją do odwiedzenia szkolnej biblioteki przez najmłodszych.

Dzieci z trzech grup „0” wraz z wychowawczyniami oglądały książki zakupione z NPRC dla oddziałów przedszkolnych. Przewodnikiem po bibliotece była Pippi, w którą wcieliła się uczennica klasy 4c Wiktoria Rzeszutko. Podczas spotkania czytała młodszym kolegom książeczkę o Astrid Lindgren, twórczyni Pippi, która podbiła serca czytelników i czytelniczek na całym świecie.  Dzieci przeżywały przygody tej nieco szalonej bohaterki, która ma szanse stać się ich ulubioną.

Pippi Pończoszanka odwiedzała tego dnia uczniów klas I-III, czytała i zapoznawała ich z twórczością szwedzkiej pisarki. Wzbudzała wiele radości i pozytywnych emocji.  Inspirująca historia autorki literatury dziecięcej, buntowniczki o nieposkromionej wyobraźni, uczy, aby żyć w zgodzie ze sobą i na zawsze pozostać dzieckiem.