Wiosenny turniej klas czwartych z królową Jadwigą

Dobra , piękna i mądra królowa Jadwiga to władczyni ważna w dziejach Polski, ale też wzorzec dla następnych pokoleń, które warto zafascynować tą postacią. Celowi temu służył turniej klas czwartych, podczas którego uczniowie wykazali się nie tylko dużą wiedzą historyczną, ale i talentami aktorskimi.

Turniej miał formę dwuczęściowego konkursu. W pierwszej części 3- 4 osobowe zespoły klas: 4a, 4b, 4c, 4d zaprezentowały legendy o polskiej królowej. Każda drużyna przedstawiła inną legendę. Ocenie podlegało opanowanie tekstu, dykcja i wrażenia estetyczne. Bardzo dobrze wypadła legenda "Grosik królowej Jadwigi", w wykonaniu Zosi,  Jagody i Chrisa z klasy 4a. Publiczności podobała się także „Stopka królowej Jadwigi" zaprezentowana przez kreatywne uczennice z 4 d. Przy dworskiej muzyce instrumentalnej odbył się pokaz mody średniowiecznej w wykonaniu walczących drużyn.

W drugiej części turnieju drużyny odpowiadały w bibliotece pisemnie na pytania z życia i działalności królowej Jadwigi. Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą historyczną i oczytaniem. Najwięcej punktów zdobyła klasa 4 a i to ona została zwycięzcą turnieju.

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i duży wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu.