Fryderyk Chopin - sercem Polak, a talentem świata obywatel

1 marca obchodziliśmy 212 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina -geniusza muzyki, który skomponował jedne z najpiękniejszych utworów na fortepian w historii. Stały się one ważnym punktem odniesienia dla wszystkich pianistów na świecie. Tego dnia dzieci z grupy „0” a odwiedziły swoich starszych kolegów na lekcji muzyki poświęconej Fryderykowi Chopinowi.

Wysłuchali pieśń „Życzenie” wykonaną na pianinie przez nauczycielkę muzyki i zaśpiewali wspólnie piosenkę „ Uciekła mi przepióreczka”. Folklor Polski był bardzo bliski Chopinowi, co znalazło odzwierciedlenie w jego twórczości: mazurkach, polonezach i kujawiakach.

Na lekcjach muzyki uczniowie w klasach IV- VII poznają życie i twórczość Fryderyka Chopina, wykonują albumy, plakaty poświęcone polskiemu kompozytorowi . Podczas tegorocznego Konkursu Chopinowskiego byli zachęcani przez panią Annę Hejzner do śledzenia i słuchania muzyki kolejnych etapów konkursu.  Z dużym zainteresowaniem śledzili koncerty, a zwłaszcza  zwycięzcy fenomenalnego pianisty z Kanady Bruce Liu.