Misie w bibliotece

Nasza biblioteka posiada bogaty zasób książek o misiach, wśród których jest Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington i bohaterski Miś Wojtek.

Co roku  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie pierwszej klasy przychodzą ze swoimi ulubionymi misiami na pierwsze spotkanie w bibliotece.

W ten uroczysty dzień, przypadający 25 listopada, uczniowie klasy 1a zostali włączeni do grona czytelników szkoły. Otrzymali karty biblioteczne

i wypożyczyli swoją pierwszą lekturę „Pamiętnik Czarnego Noska”.

Każdy uczeń zabrał do samodzielnego czytania książeczkę z serii „Czytam sobie. Poziom 1” zakupioną z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na nowe książki zostały założone okładki, które mają nie tylko je ochraniać, ale też przypominać uczniom, że o książki należy dbać tak, aby służyły następnym pokoleniom.