Wycieczka do Fortu Gerharda w Świnoujściu

Wychowawczynie klas 7D - Pani Dorota Dmoch  i 7E - Pani Ewa Pukownik,  zorganizowały wycieczkę do Fortu Gerharda w Świnoujściu. Fort Gerharda - zwany również Fortem Wschodnim należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Od 2004 roku Fort Gerharda jest siedzibą grupy rekonstrukcyjnej 34 Pułku Fizylierów im. Królowej Szwedzkiej Victorii.

Uczniowie naszej szkoły na chwilę przenieśli się w czasie i na własnej skórze poczuli smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu  miało formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego.  Zwiedzaliśmy fortecę pod opieką umundurowanego pruskiego sierżanta. W czasie wędrówki po terenie i wnętrzach fortu poznaliśmy jego historię, przechodząc  jednocześnie  kilka prób, które sprawdzały czy nadajemy się do wojskowej  służby. Były próby ciemności, odwagi i musztry. Odbyło się również pasowanie na żołnierza oraz wystrzał z armaty. Wycieczkę zakończyło ognisko z kiełbaskami oraz wejście na pobliską latanię morską.