Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony w naszej szkole to wydarzenie, które jest nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne. Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, które rozwija też wyobraźnię i pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

Na najmłodszych uczniów w zerówkach i klasach I-III czekały ulubione Swojaki. Uczennice klasy 4c czytały książkę R. Piątkowskiej "Gang Swojaków". Meduza Milena, raczek Romek i bocian Bolek pokazały dzieciom, jak ważne jest pomaganie innym i wspieranie się nawzajem. Uczniowie mogli opowiedzieć o swoich ulubionych bohaterach i czytaniu książek wspólnie z rodzicami.Dzieci ze świetlicy wysłuchały książki "Mama Mu na rowerze", w której sympatyczna krowa nauczyła się jeździć na rowerze. Ta śmieszna historia rozbawiła dzieci i zachęciła do czytania innych przygód nietypowej bohaterki.

Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta jest dobrą okazją do budowania więzi między najmłodszymi i starszymi uczniami szkoły. Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia.