20-lecie kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

Z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” fundacja ABCXXI ogłosiła wyniki plebiscytu Złota Dwudziestka. Czytelnicy oddając blisko 14000 głosów wybrali 20 ulubionych książek dla dzieci i młodzieży polskich autorów. Na pierwszym miejscu znalazł się „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, a na drugim „Magiczne Drzewo. Czerwone Krzesło” Andrzeja Maleszki.

W złotej dwudziestce jest ulubiona książka uczniów naszej szkoły - „Dziadek i Niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego. Tą książką uczniowie klasy 4a zainaugurowali XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Amelia Łoś  zaprosiła do odwiedzenia skweru Misia Wojtka na Krzekowie, gdzie znajduje się jego pomnik i wiele innych atrakcji dla dzieci. Miś Wojtek był autentycznym towarzyszem broni, zasłużonym i podziwianym przez wszystkich, żołnierzem w armii generała Andersa. Cieszymy się że w naszym mieście jest miejsce mu poświęcone.

Uczniowie klasy 3a czytali przez cały tydzień najmłodszym kolegom z OB książki ze złotej listy oraz baśnie i wierszyki ze swojego dzieciństwa. Wychowawczyni pani Beata Obertas realizowała z klasą przez trzy lata autorski program „Książka mój przyjaciel” podczas, którego przeprowadzała liczne konkursy i włączała się w idee „Zaczytanej szkoły”. Dziękujemy Pani Beacie za propagowanie czytelnictwa w szkole i owocną współpracę z biblioteką szkolną.