Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy „I Ty możesz zostać znawcą lektur, czyli książkowym OMNIBUSEM”.

Z okazji przypadającego w kwietniu „Światowego Dnia Książki” przeprowadzony został dla uczniów klas III konkurs czytelniczy „I Ty możesz zostać znawcą lektur, czyli książkowym OMNIBUSEM”. Pandemia nie spowodowała w naszej szkole zamknięcia biblioteki szkolnej ( uczniowie i rodzice mogli korzystać z jej zbiorów), jednak działania popularyzujące czytelnictwo były skromniejsze. Dlatego w przeprowadzeniu konkursu pomocna była współpraca z nauczycielami. Pani Beata Obertas zajęła się promocją przedsięwzięcia i nagrodami, a pani Anna Bonk przeprowadziła konkurs online za pośrednictwem platformy MS Teams. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test ze znajomości lektur, a za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali 1 punkt. Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów. Zaraz po zakończeniu testu uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić swój wynik.

I miejsce zajęła uczennica kl. 3 c – Amelia Petrykowska,

II miejsce zajęła Julia Pisarska z 3 c,

III miejsce Wiktoria Rzeszutko z 3 a.

GRATULUJEMY!