ZOSTAŃ Z NAMI DOBROCZYŃCĄ

Pomimo pandemii nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do akcji SZLACHETNA PACZKA. Jest to akcja związana z niesieniem pomocy ludziom, którzy najczęściej z przyczyn zdrowotnych nie są w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb bytowych.
Ponieważ w tym roku sytuacja jest bardzo trudna, zwracamy się z prośbą do wszystkich o przyłączenie się do akcji.

Bardzo liczymy na pomoc. Prosimy o zadeklarowanie się nauczycieli, uczniów indywidualnie oraz zespołów klasowych do zakupu poszczególnych rzeczy z listy potrzebnych do skompletowania paczki. Czekamy na potwierdzenia mailem do 27.11.2020 , w czym możecie nas wspomóc w kompletowaniu paczki.
Rzeczy do paczki będzie można przynosić do szkoły w wyznaczonych dniach i godzinach w pełnym reżimie sanitarnym.

W tym roku niesiemy pomoc Pani Ani.
Pani Anna to seniorka mieszkająca samotnie. Od dziecka ciężko choruje i jest pod opieką niemalże dwudziestu lekarzy, a jej schorzenia uniemożliwiają jej samodzielne funkcjonowanie. W dzieciństwie pani Anna marzyła o założeniu własnej rodziny, jednak w związku z chorobą nowotworową, która pojawiła się jeszcze przed nią, kiedy była nastolatką, jej największe marzenie legło w gruzach. Pani Anna poświęciła się więc nauce. Skończyła dwa kierunki studiów. Całe życie pracowała w branży związanej z kulturą. Niestety skutki uboczne wielu terapii onkologicznych sprawiły, że pani Anna stała się osobą z niepełnosprawną. Miesięczny przychód stanowi emerytura i świadczenia pielęgnacyjne w kwocie łącznej 1300 złotych. Po odliczeniu kosztów leczenia i opłacenia rachunków dochód pani Anny na miesiąc wynosi 83 złote.

LISTA:

ŻYWNOŚĆ:
Kawa
Ryż
Kasza
Mąka
Cukier
Konserwy mięsne
Owoce i warzywa w puszkach
kawa rozpuszczalna, kasza manna, nutridrinki (ze względu na nowotwór), soki z marchwią i suplementy diety (ze względu na anemię), płatki owsiane, płatki kukurydziane, musli, gotowe zupy z długim terminem przydatności (np. do zalania wrzątkiem), sałatki w słoiku, bakalie, orzechy, rodzynki, słodycze, woda mineralna niegazowana, groch, fasola jaś, cebula prażona, artykuły do pieczenia: proszek do pieczenia, cukier wanilinowy, aromaty do pieczenia; artykuły w butelkach: (nie w słoikach ze względu na problemy z poruszaniem się i nakładaniem ze słoika): ketchup, musztarda, majonez

ŚRODKI CZYSTOŚCI:
Proszek do prania
Płyn do płukania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
Mydło / żel myjący
Szampon
Pasta do zębów
środki do pielęgnacji cery tj. żel do mycia twarzy, tonik, krem, maseczki; środki do dezynfekcji: mydło antybakteryjne, żel do dezynfekcji rąk, maseczki wielorazowego użytku; majtki chłonne rozmiar M

ODZIEŻ:
Dres (Całoroczne)rozmiar: L,
Leginsy (Całoroczne) rozmiar L
ponczo przeciwdeszczowe - płaszcz (ze względu na poruszanie się o kulach Pani Anna nie jest w stanie utrzymać parasolki)-rozmiar L
Bielizna (Całoroczne)
majtki, podkoszulki-rozmiar L,
rajstopy różne -rozmiar 3
Cienki szlafrok do szpitala zajmujący mało miejsca rozmiar L
Bluzka - luźna tunika zakrywająca zniekształconą sylwetkę Pani Anny rozmiar L
Kapcie (domowe) -rozmiar: 40, ze względu na problemy kostne, kapcie muszą mieć odkryte palce
Kozaki/buty zimowe - rozmiar: 40, jasne kozaki: białe, beżowe lub popielate

POZOSTAŁE:
Przybory do pisania:
długopisy z uchwytem do zaczepienia np. na zeszyt lub książkę, ryza papieru białego A4, karteczki samoprzylepne na notatki
poduszka ortopedyczna z pianki poliuretanowej oraz poduszka rogal na szyję
czajnik na gaz o maksymalnej pojemności 0,5 litra - Pani Anna ma trudność z podniesieniem cięższego
toster do grzanek wyskakujących - Pani Annie ciężko jest zjeść cały bochenek chleba. Często je nieświeże kromki i chciałaby móc je sobie podgrzać.
zapalarki do zniczy
baterie paluszki AAA do ciśnieniomierza