JASEŁKA

Okres Bożego Nrodzeni to czas radosnego nie tylko świętowania - kolędowania, łamania się opłatkiem i składanie sobie zyczeń, ale również czas przedstawień ukazująch wydarzenia z Betlejem, zwane "Jasełkami". Podtrzymując piekną tradycję naszych dziadków, co roku uczniowie naszej szkoły przygotowują Jasełka, które prezentują na wigilii szkolnej. Scenariusz pt. "Jezus się narodził..." oraz występ dzieci przygotowała p. Kornelia Zacharewicz we współprcy z p. Elżbietą Jagiełowicz, p. Anną Hejzner, p. Agnieszką Czachorowską, oprawa plastyczna p. Andrzej Pater. Dzieci klasy 2c wcieliły się w role Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, Mędrców i inne postaci.

Natomiast uczniowie klas IV-VIII mogli podążać za małym Księciem szukającym miłości, którą ofiarowuje nowo narodzony Król. Czy wszyscy ją zauważają? Czy wszyscy o niej pamiętają? Próbowali nam to przybliżyć uczniowie klas 8a, 6b, 4a, 5e pod opieką p. A.Parchucik, poprzez śpiew kolęd,recytację i pantomimę. Aktorów wspierał chór pod kierunkiem p. A.Hejzner i specjalnie stworzony na tę okazję chór naszych nauczycieli.