PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

Wraz ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, dzieci z grupy 0C poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Tu jednak pomocna okazała się akcja „Nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, do której w tym roku postanowiliśmy dołączyć. Są wśród nas osoby starsze, samotne, dla których kartka świąteczna jest ogromną radością. Przedszkolaki się tą radością. W domu wraz z rodzicami wypisały życzenia, w klasie umieszczały na pocztówkach mały rysunek. 13.12.2019 r. udaliśmy się do najbliższej placówki pocztowej, żeby zakupić i nakleić znaczki. Ostatnim krokiem było wrzucenie pocztówek do skrzynki. Zrobione! Teraz już tylko czekamy na miłe zaskoczenie odbiorców Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc we wspieraniu szczytnych celów.