,,PATRIOTA XXI WIEKU - WSTYD CZY DUMA"

25 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły był organizatorem niezwykłego przedsięwzięcia, jakim była międzyszkolna debata pod hasłem ,,PATRIOTA XXI WIEKU - WSTYD CZY DUMA". W progach naszej szkoły gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionych szkół - IV LO im Bolesława Prusa w Szczecinie, V LO im Adama Asnyka w Szczecinie oraz Szkołę Podstawową nr 8 im Młodych Europejczyków w Szczecinie. Młodzież dyskutowała na temat współczesnego modelu patrioty, o tym czym jest patriotyzm i czy w naszych czasach łatwo kultywować tradycje naszych przodków. W podziale na grupy młodzi samorządowcy wykonywali zadania, by wykazać się wiedzą na temat polskich mężów stanu.
Spotkanie odbyło się w przyjacielskiej atmosferze, dyskusja była żywiołowa i bardzo interesująca. Opiekunowie uczniów byli pod wrażeniem wiedzy historycznej wszystkich debatujących. To fantastyczne, że ci, którzy kiedyś będą decydowali o losach naszego kraju mają ukształtowane poglądy na temat wspólnoty jaką jest Polska. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.