DZIECI LUBIĄ MISIE....

25 XI obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, święto ustanowione w 2002 roku - w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Do dziś mieszkańcy krajów anglojęzycznych nazywają pluszowego misia Teddy’s Bear, na cześć prezydenta USA Theodora Roosevelta.

W bibliotece przygotowano wystawę książek z misiami, które są ulubionymi lekturami najmłodszych. Uczniowie klasy 1a wysłuchali przygód misia Paddingtona, czytanych przez uczennicę klasy 6b, po którym nastąpiła uroczystość przyjęcia w poczet czytelników naszej szkoły. W wybieraniu i wypożyczaniu książek pomagała pani Danusia, która opiekowała się tego dnia klasą. Następnego dnia uczniowie klasy 1b byli również pasowani na czytelników i wypożyczyli swoją pierwszą książkę „Pamiętnik Czarnego Noska” J. Porazińskiej. To wspaniałe święto jest corocznie dobrą okazją na pierwsze odwiedziny w bibliotece, a przyniesione przez uczniów pluszowe misie sprawiają, że jest to jeden z najmilszych dni w roku szkolnym.