PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PRACĘ STRAŻAKÓW

Pod koniec października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Jednostki Ratowniczno –Gaśniczej nr 3 w Szczecinie. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Ciekawym elementem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomoc. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą także pomocą podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń i sposobów radzenia sobie podczas kontaktu z ogniem.