"WYOBRAŹ SOBIE...."

Pod takim hasłem obchodziliśmy w październiku Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów. Biblioteka szkolna promuje czytelnictwo przez akcje głośnego czytania, gazetki, wystawy i konkursy.  Podczas obchodów Święta wyłoniliśmy Najlepszego Czytelnika Szkoły 2019 roku. Została nim uczennica klasy 3b Lilianna Zusel, która za wyróżniające czytelnictwo była nagrodzona upominkami przez dyrektora szkoły. Na spotkaniach z uczniami klas drugich i trzecich Lila przekonywała, dlaczego warto czytać książki: „świat bez książki byłby nudny. Bez czytania nie można przeżywać przygód i rozwijać swojej wyobraźni”. Nasza najlepsza czytelniczka opowiadała o swoich ulubionych książkach, których było tak dużo, że przywiozła je w walizce. Na jej podstawie stworzyliśmy listę pozycji, które warto przeczytać. Na pierwszym miejscu znalazł się „Pamiętnik grzecznego psa” Wojciecha Cesarza. Gratulujemy! Zachęcamy wszystkich do czytania książek.