PAMIĘĆ O CZŁOWIEKU...

Pamięć o człowieku i o jego osiągnięciach to niezwykle ważny łącznik między przeszłością - teraźniejszością dla przyszłości. Dlatego staramy się, aby nasi uczniowie zachowali wspomnienia o tych, których już nie ma wśród nas. Cóż możemy dl nich zrobić? Wydaje się, że niewiele... A jednak... Pójście na cmentarz... Uporządkowanie miejsca spoczynku i złożenie kwiatów. To piękna polska tradycja i obowiązek nas, żyjących. Nasi uczniowie, pod opieką Pań Katechetek, zadbali o to, aby w miejscu upamiętniającym Olimpijczyków zapłonął znicz. Niech jego wzbijający się w niebo płomień zaniesie na Niebiański Stadion ich pamięć i chwałę! Niech ich duch otoczy opieką młode pokolenia przyszłych olimpijczyków, by w przyszłości wieniec laurowy ozdobił także ich skronie.