MALI STUDENCI SP16

W roku szkolnym 2019/2020 podopieczni świetlicy z klas 2b i 3b zostali studentami FUNDACJI UNIWERSYTETU DZIECI. Rozpoczęliśmy projekt pt. „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?” Pierwsze zajęcia były poświęcone strachowi. Na początku oglądaliśmy filmik o strachu, w którym wystąpiła pani psycholog.

Powiedziała nam, że czasem strach jest potrzebny ponieważ nas ostrzega przed niebezpieczeństwem. Potem bawiliśmy się w głuchy telefon, który polegał na tym, że pokazywaliśmy sobie jak wyrażamy uczucie strachu. Okazało się, że często otwieramy lub zamykamy oczy, staramy się ukryć, żeby to co nam zagraża nas nie zaatakowało. Potem była zabawa, w której biegaliśmy do rożnych punktów strachu. Np. Kto się bał pająków, węży biegł do koloru czerwonego. Dowiedzieliśmy się, że wielu ludzi boi się ciemności bo kiedyś w jaskiniach gdy tam żyli ludzie było ciemno i mogło tam czyhać jakieś dzikie zwierzę. Potem bawiliśmy się w dziennikarzy i przechodniów. Pytaliśmy się jakie są sposoby innych na radzenie sobie ze strachem. Na koniec rysowaliśmy swoje odstraszacze, które pomogą nam pokonać strach. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że będą kolejne zajęcia.

Notatkę napisali: Lila Zusel i Mateusz Daglis klasa 3b