FESTYN Z OKAZJI 100-LECIA PKOL

28 września 2019 r. społeczność szkolna pożegnała lato festynem rekreacyjno-sportowym z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jak przystało na szkołę noszącą imię Szczecińskich Olimpijczyków wśród przybyłych gości nie mogło zabraknąć także przedstawicieli świata sportu. Gospodarzami festynu byli nie tylko nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły, ale również rodzice i cała społeczność uczniowska.

W części oficjalnej Asia Wojciechowska przypomniała o idei olimpizmu a Hania Ziemczonek odczytała uroczysty Apel Olimpijski. Sztafeta olimpijska miała symboliczny charakter, ponieważ podkreślała ponadczasowość sportowych rywalizacji. Z olimpijskim ogniem biegli przedstawiciele wszystkich klas sportowych. Oni również wnieśli flagę olimpijską. Całą uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 4a: Natasza Czerwińska oraz Kuba Lipski. Po części oficjalnej Dyrektor Szkoły, Leszek Kocik zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

W promieniach jesiennego słońca, dzieci wraz z rodzicami spędziły aktywnie sobotnie przedpołudnie. Wśród atrakcji znalazły się konkursy, dmuchane kule, szczudlarze, malowanie twarzy, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wnętrze wozu strażackiego, gry i zabawy o charakterze sportowym tj koszykówka, piłka nożna, przeciąganie liny. Dzieci wytrwale stały w kolejkach by poszaleć na dmuchańcach.

Rodzice uczniów przygotowali kiermasze z pysznymi wypiekami, galaretkami, sokami, owocami i innymi przysmakami.

Festyn był również okazją do spotkań z absolwentami naszej szkoły, którzy licznie stawili się by powspominać i porozmawiać ze swoimi nauczycielami. Imprezę uznać należy za udaną i tylko żal , że na następną czekać trzeba będzie kolejny rok…

Zadziwiające jest to, że mimo kiepskich prognoz na sobotę, tradycyjnie już pogoda nam dopisała. Ulewa nadeszła dopiero po zakończeniu zabawy. Jak widać Lato chciało się jeszcze z nami pobawić, a Jesień postanowiła nie psuć swym płaczem tych igraszek.

Radio Szczecin - relacja z festynu