KSIĄŻKI KOŁO ROWERU

Na rowerze jedzie się wolniej niż samochodem, dzięki czemu dostrzega się więcej, można przeżyć niesamowite przygody i zobaczyć ciekawe kraje. Z okazji „Dnia bez samochodu” w bibliotece prezentowane były najciekawsze książki z rowerowych podróży. Przez lata nikt nie pamiętał o niesamowitym wyczynie poznańskiego podróżnika - Kazimierza Nowaka, który w latach 1931 - 1936 przejechał całą Afrykę z północy na południe i z powrotem.

Kilka lat temu zaczęło być o nim znowu głośno,, a jego śladami wyruszyła sztafeta rowerowa. Zainspirowany tą podróżą, autor książek dla dzieci i młodzieży - Łukasz Wierzbicki napisał książkę „Afryka Kazika”.

Uczniowie klas trzecich wysłuchali zabawnych przygód, które zdarzyły się naprawdę i pozwoliły im poznać tego niezwykłego podróżnika, który przemierzył Afrykę rowerem.