WSPÓLNY DZIEŃ 2C i 7E

13 września nie dla wszystkich był pechowym dniem. Klasa 2c zdobyła starszych braci i siostry z klasy 7e. Razem świętowali Międzynarodowy Dzień Plasteliny, który obchodzony jest we wrześniu. Na początku wszyscy byli onieśmieleni. Drugoklasiści z zaciekawieniem patrzyli na siódmoklasistów. Później starsi koledzy i koleżanki podchodzili do uczniów klasy drugiej i tworzyli pary „rodzeństwa”. Dzieci lepiły razem różne figurki z plasteliny, przy okazji rozmawiając i poznając siebie nawzajem. Nasi młodsi koledzy przekonali się, że wyrośnięci siódmoklasiści to całkiem miłe osoby, a uczniowie siódmej klasy byli cały czas uśmiechnięci i podekscytowani tym niecodziennym spotkaniem.

Wszyscy się świetnie bawili, ale niestety zabawa nie mogła trwać w nieskończoność. Kiedy zadzwonił dzwonek uczniowie zaczęli prosić panie, by pozwoliły im zostać razem jeszcze godzinę. Obie wychowawczynie niestety się nie zgodziły, więc trzeba było się rozstać. Pomimo tego, każdy był zadowolony  i zastanawiał się, kiedy nastąpi ponowne spotkanie, i co będziemy wspólnie robić. Pożegnania były dość długie, „rodzeństwo” się do siebie przytulało i przybijało sobie piątki. Wszyscy mają nadzieję, że niedługo znów się zobaczą.

Tekst: Zuzanna Zinkiewicz