JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

7 czerwca br. o godz. 10 odbyła się IV edycja najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Była to okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach.

Uczniowie klasy VI a i VI c wspólnie czytali na boisku szkolnym. Wybrali książki, które niejednego zaciekawiły i mamy nadzieję, że wrócą po nie do biblioteki szkolnej. Tego dnia czytali również najmłodsi, m.in. klasa I a, której uczniowie i uczennice czytali swoje ulubione książeczki i czasopismo „Świerszczyk”.

Z badań wynika, że osoby, które w okresie dorastania nie zaznają czytania dla przyjemności, bardzo rzadko zostają później czytelnikami.Zadaniem szkoły jest danie uczniom okazji do przekonania się, że czytanie jest miłe i temu służą takie akcje.