NIEZWYKLI GOŚCIE

Dwa lata temu nasza szkoła zyskała zaszczytny patronat Szczecińskich Olimpijczyków. 6 marca obchodziliśmy kolejne Święto Szkoły. Z tej okazji gościliśmy 19 marca 2019 r. dwie wspaniałe sportsmenki, lekkoatletki, panie: Renatę Chilewską i Joannę Oleksiuk. Pani Renata Chilewska swoje największe sukcesy osiągnęła w rzutach: dyskiem, kulą i oszczepem. Na paraolimpiadzie w Barcelonie wywalczyła srebrny medal w rzucie oszczepem, w Atenach sięgnęła po złoto w rzucie oszczepem, srebro w pchnięciu kulą i brąz w rzucie dyskiem, a w Pekinie wygrała dwa brązowe medale w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem.

Po zakończeniu wspaniałej kariery sportowej Pani Renata Chilewska rozpoczęła karierę trenerską.
Obecnie trenuje w klubie sportowym START Szczecin Panią Joannę Oleksiuk, która w sierpniu 2018 r. na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy uzyskała znakomity wynik 5,59 m w pchnięciu kulą F 33 i zdobyła srebrny medal.
Cieszymy się, że uczniowie klas sportowych /5A, 6B, 7B, 7E, 8A /mogli uczestniczyć w spotkaniu z tak zdolnymi i utytułowanymi medalistkami. Panie podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami, refleksjami na temat roli sportu w życiu i opowiedziały o emocjach związanych z osiąganiem sukcesów.
Serdecznie dziękujemy Paniom za to emocjonujące i pouczające spotkanie oraz za poświęcony czas i odkrycie przed nami tajemnicy sukcesów sportowych.

Organizatorzy : Dorota Abraszewska, Anna Bonk, Małgorzata Dudzik , Iwona Rybak , Elżbieta Smoleń.