ETWINNING

W ramach unijnego programu eTwinning uczniowie naszej szkoły przystąpili do kilku projektów. Pierwszy z nich, Miejsca w moim mieście, ma na celu zaprezentowanie ciekawych obiektów w miastach, z których pochodzą uczniowie biorący udział w projekcie. Młodzież, przy pomocy narzędzi elektronicznych, przedstawia uczniom z innych krajów interesujące i warte zobaczenia miejsca w swoim mieście. Kolejnym przedsięwzięciem jest projekt Podzielmy się naszym lokalnym jedzeniem. Każdy z krajów biorących w nim udział ma za zadanie zaprezentować tradycyjne narodowe potrawy.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili także do projektu Wymieńmy się kartkami wakacyjnymi. Polegać on będzie na własnoręcznym wykonaniu kartek, na których podzielą się oni swoimi planami i odczuciami związanymi ze zbliżającymi się wakacjami. Prace te zostaną później wysłane do państw biorących udział w projekcie.
Kraje, które biorą udział w wyżej wymienionych projektach, to: Portugalia, Turcja, Rumunia, Bułgaria, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania i Polska.