DZIECIAKI POŚRÓD GWIAZD – FINAŁ

Przygotowaliśmy się do podsumowania naszego projektu. Zaprosiliśmy na nie naszych Rodziców, Pana Dyrektora Marka Niedzielskiego i Panią Wicedyrektor Mirosławę Szymosiuk, a także naszych wychowawców – Panią Ewę Dziekanowską, Aleksandrę Szymankiewicz i Jolantę Stebnicką. Odwiedziły nas przedstawicielki Ligi Ochrony Przyrody – Pani Wiceprezes Danuta Chodyniecka i Maria Bochenek.

W programie były: wiersze o słońcu, księżycu, planetach, scenka kabaretowa o Mikołaju Koperniku i wybrane piosenki. Na zakończenie przeprowadziliśmy quiz pt.: „Kosmos – moja ojczyzna”, w którym nasi rodzice wybierali prawidłowe odpowiedzi. My mogliśmy im podpowiadać. Jedna z naszych koleżanek, Julia Masierowska, przygotowała strój kosmiczny z materiałów recyklingowych. Gratulujemy jej pomysłowości.

Po naszym programie Pan Dyrektor nazwał nas „gwiazdami”, a także wręczył nam dyplomy za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie KOSMOSZKOŁA Z PAK!

Panie z LOP–u powiedziały nam bardzo miłe słowa, że są dumne z naszego kalendarza i obiecują nadal pracować na rzecz naszej planety. Otrzymaliśmy od nich różne materiały związane z ochroną przyrody.

Od organizatorów konkursu dostaliśmy grę planszową „Pierwsi Marsjanie – przygody na Czerwonej Planecie” oraz atlasy nieba i Księżyca. Przyszedł już do nas pierwszy numer czasopisma „Urania – postępy astronomii”, którego prenumerata też jest nagrodą dla nas.

Dziękujemy za wszystkie nagrody i za przyjęcie zaproszenia na naszą uroczystość.

Notatkę napisały: Asia Laskowska, Lena Koralewska, Maja Syrwid, Agata Goździak, Zuzia Domańska (kl. 3c)