OLA SIWIŃSKA Z WYRÓŻNIENIEM

30 listopada 2018 roku po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie zaprosiła uczniów szczecińskich podstawówek na Miejski Konkurs Ortograficzny SZCZECIŃSKIE DYKTANDO, który objęty jest honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do pracy nad kształtowaniem umiejętności poprawnego pisania i stosowania zasad ortografii języka polskiego. W ortograficznych potyczkach wzięło udział ponad pięćdziesięcioro uczniów z trzydziestu szkół Szczecina.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy 7d Aleksandra Siwińska i Julia Jędrzejewska oraz Martyna Miara z 8e. Zmagały się z dyktandem, którego bohaterami, jak zwykle, byli Jurek i Helenka oraz rozwiązywały test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych.

Nie lada emocji dostarczyło ogłoszenie wyników. Wielką radość sprawiła Ola Siwińska, która znalazła się w gronie wyróżnionych uczestników konkursu. Gratulujemy!!!