ŻYWA LEKCJA BIOLOGII

27 i 28 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole lekarza - panią Olę Własak – rezydentkę chirurgii onkologicznej w Szczecinie. Dzięki współpracy z panem Dawidem Przybyszem, pani Ola odbyła lekcje w klasie 4e, 7d i 8c. Z najmłodszymi zgłębiła ogólną wiedzę o układach człowieka.

W klasie 7 szczegółowo pokazała budowę serca, zmierzyła uczniom ciśnienie, a nawet pokazała  film z prawdziwej operacji na otwartym sercu. W 8 klasie natomiast największe wrażenie zrobiły świecące myszki, na których genetycy prowadzą liczne badania. Takie lekcje pokazują praktyczne wykorzystanie wiedzy, której uczniowie się uczą, a także dają im możliwość poznania, jak rzeczywiście wygląda praca lekarza. Oby takich zajęć było w szkołach jak najwięcej!