NASTĘPCY STANISŁAWA LEMA

Czy łatwo jest napisać bajkę science fiction? Dzieci z klasy 2 b zastawiały się jak mógłby wyglądać ich przyjaciel z przestrzeni kosmicznej. Czy podobnie mówiłby, jak wyglądałaby jego ręka podana w geście przyjaźni? Wspólne malowanie na dużym formacie było twórczą przygodą i zachęciło dzieci do wymyślenia bajki.

Oto ona:

Dawno, dawno temu żyło sobie pięciu kosmitów. Każdy z nich miał po pięć rąk oraz cztery nogi. Mieszkali na planecie Wenus. Pewnego razu zachorowali na chorobę rąk, która polegała na tym, że zmieniały one kolory. Żeby uleczyć ją polecieli na wyspę Bergamuta. Na szczęście mieli statek kosmiczny z pięcioma rakietami i taką samą ilością pokoi.

Na wyspie Begramuta spotkali pewnego magika. Obiecał im lekarstwo, jeśli wykonają pięć zadań:

1. Zdobyć magiczne ziele,
  2. Pokonać dwugłowego smoka,
  3. Odnaleźć pazur wilka,
  4. Wydobyć diament,
  5. Zdobyć magiczną laskę.

Wykonali wszystkie zadania a magik sprawił, że odzyskali zdrowie.

Bajkę redagowali wychowankowie klasy 2b