KONKURS " LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE OREŻA POLSKIEGO W LATACH 1887- 1922. O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ"

Uczeń klasy 7 E Hubert Kędzierski po pokonaniu etapu szkolnego, rejonowego i zdobyciu laureata w etapie wojewódzkim zakwalifikował się do finału centralnego, który w dniach 7-9 czerwca odbywał sie w Warszawie. W dwudniowych zmaganiach najlepszych młodych historyków z całego kraju Hubert poradził sobie doskonale zajmując 11 miejsce i zdobywając tytuł laureata konkursu.

9 czerwca 2018 r., w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie, odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu i Olimpiady, które przeprowadzone zostały w całej Polsce. W wieloetapowych zmaganiach konkursowych, trwających od października ubiegłego roku, wzięło udział ok. 20 tys. uczniów, w tym 14.179 w Konkursie Historycznym. Uczniowie nie mieli łatwego zadania - wiedza, którą musieli wykazać się w poszczególnych etapach (m.in. z historii, architektury, geografii militarnej i in.) wykraczała - jak zwykle - poza program szkolny. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody i przyjęli gratulacje z rąk pana ministra Macieja Kopcia.